آرمان جامعه شناسی

ارائه کتاب, مقاله, پرسشنامه, پروپوزال, پایان نامه,انجام سفارشهای تایپ, ترجمه و,,,

اطلاعیه فروشگاه

با سلام. جهت هرگونه سوال و پیشنهاد با ایمیل زیر در تماس باشد. با تشکر. socioarman@gmail.com

پایان نامه گفتمان شیعی در عراق

پایان نامه گفتمان شیعی در عراق

این پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران انجام شده است. 307 صفحه در فرمت WORD و PDF.

ظهور جنبش‏هاي اسلام گرا مهمترين دغدغه سياسي اجتماعي موجود در جهان معاصر است.جنبش شيعي معاصر عراق، يكي از جنبش‏هاي گمنام اما تاثيرگذار بر اوضاع سياسي عراق بوده است كه درپي جايگزيني يك حكومت اسلامي در عراق در زمان حكومت حزب بعث بود.

ريشه‏هاي تاريخي- فرهنگي جنبش شيعي عراق در كجاست؟ پيام آن چيست وشخصيت‏هاي برجسته آن كدامند؟اين، مساله اساسی اين رساله است كه به منظور دستيابي به آن، از روش تحليل گفتمان استفاده گرديده است. از ميان نظريه‏هاي تحليل گفتمان، تلاش شده تا از تلفيق رويكرد لاكلا-موفه و فوكو، استفاده شود. رويكرد روشی فوق، با تلفيق رويكرد نظري بابي‏سعيد در باب خیزش گفتمان اسلام‏ گرايي در جوامع معاصر و رويكرد نظري فوكو در باب قدرت و مقاومت، درپي دستيابي به مساله رساله حاضر مي‏باشد.

گفتمان جنبش شیعي عراق در طول قرن بيستم بعنوان يك گفتمان مقاومت، در دو حيطه خرد وكلان فعاليت داشته است: در حيطه كلان، بعنوان مخالف گفتمان قدرت، و در حيطه خرد بعنوان مخالف و بعضا همصدا با گفتمان‏هاي مقاومت موجود در حيطه عمومي عراق اعم از گفتمان كمونيستي، ناسيوناليستي و كرد. اين جنبش سه دوره تاريخي را پشت سرگذاشته كه عبارتند از: دوره حاكميت گفتمان جهانشمول، دوره محلي‏گرايي و دوره راديكاليزه شدن جنبش.

مطالعه موردي اين رساله بر حزب الدعوه الاسلاميه استوار است. در اینجا با بازخواني انديشه‏ها و شرايط و زمينه‏ها و بسترهاي شكل‏گيري و عمل اين حزب ونقش شهيد محمدباقرصدر و آيت‏الله محسن حكيم در رهبري آن، سعي در بررسي جنبش شيعي عراق گرديده است.

واژگان كليدي: تحليل گفتمان، قدرت، مقاومت، شيعه، جنبش شيعي، الدعوه‏الاسلاميه، شهيدصدر.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,700 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
G-SHIEI_422773_8049.zip1.6 MB