آرمان جامعه شناسی

ارائه کتاب, مقاله, پرسشنامه, پروپوزال, پایان نامه,انجام سفارشهای تایپ, ترجمه و,,,

اطلاعیه فروشگاه

با سلام. جهت هرگونه سوال و پیشنهاد با ایمیل زیر در تماس باشد. با تشکر. socioarman@gmail.com

پایان نامه گردشگري روستايي وآثار اقتصادي و اجتماعي آن بر توسعه منطقه اي

پایان نامه گردشگري روستايي  وآثار اقتصادي و اجتماعي آن بر توسعه منطقه اي

این پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد انجام گرفته است. نویسنده در این پژوهش از   روش ميداني و همچنين از تكنيك هاي مشاهده و مصاحبه (هاي شخصي و عميق) سود جسته است. دارای 260 صفحه WORD.

روند پرشتاب تحولات ساختاري در زندگي بشر امروز و قرار گرفتن انسانها در تنگناهاي بي احساس و
بي روح مصنوعات صنعتي و الكترونيكي، نياز و گرايش انسانها را به شاخص هاي فطري و محيط هاي فرهنگي و طبيعي افزايش داده است. گرايش عمومي بشر به محيط هاي اصيل و طبيعي با توجه به روند رشد جمعيت و محدوديت اين منابع ازيك سو و آثار شگرف اقتصادي رجوع گردشگران به جوامع ميزبان از سوي ديگر گردشگري را به عنوان يك صنعت بزرگ و متنوع تبديل كرده است.

امروزه گردشگري به ويژه گردشگري روستايي به عنوان يكي از شاخص هاي مهم اقتصاد، در سطوح ملي و بين المللي، حرف اول را در جهان مي زند و بيشتر كشورهاي جهان به ويژه كشورهاي در حال توسعه، براي اقتصادي كردن مواهب فرهنگي (ميراث) و طبيعي، در برنامه ريزي كلان اقتصادي، اين صنعت پويا را به عنوان منبع اصلي درآمد، اشتغالزايي، رشد بخش خصوصي و توسعه ساختار زيربنايي، هدف قرار داده اند. علاوه بر جنبه هاي اقتصادي اين صنعت، گردشگري مي تواند تغييرات فرهنگي و اجتماعي مهمي در جوامع ميزبان ايجاد كند و از طريق توزيع درآمد، اشتغالزايي و كاهش فقر، باعث توسعه و پيشرفت اجتماعي، سلامت عمومي و رفاه اجتماعي شود.

نواحي روستايي با كاركردهاي سنتي خود، يعني كشاورزي، دامداري، ماهي گيري و. .. از مناطق به حال خود رها شده، توسعه نيافته و محروم قلمداد مي شوند. كمبود امكانات اوليه معيشتي در اين مناطق، به ويژه در كشورهاي توسعه نيافته و يا در حال توسعه، فقر اقتصادي و فقدان فرصت هاي شغلي پايدار و مناسب، به مهاجرت بي رويه نيروهاي بومي اين مناطق به شهرها منجر شده كه حاشيه نشيني در شهرهاي بزرگ و برخي مشكلات اجتماعي و افزايش جمعيت و فراموشي هنر، صنايع دستي، ويژگي هاي منحصر به فرد فرهنگي، خالي شدن روستاها با معماري بومي و بافت زيباي سنتي، از جمله آن است.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,200 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
GHARDESHGARI-ROSTAEI_430686_1234.zip98 MB