آرمان جامعه شناسی

ارائه کتاب, مقاله, پرسشنامه, پروپوزال, پایان نامه,انجام سفارشهای تایپ, ترجمه و,,,

اطلاعیه فروشگاه

با سلام. جهت هرگونه سوال و پیشنهاد با ایمیل زیر در تماس باشد. با تشکر. socioarman@gmail.com

پایان نامه بررسي عوامل اجتماعي و فرهنگي مؤثر بر گرايش روستاييان به مشاركت اجتماعي (مطالعه موردي )

پایان نامه بررسي عوامل اجتماعي و فرهنگي مؤثر بر گرايش روستاييان به مشاركت اجتماعي  (مطالعه موردي )

این پایان نامه در دانشگاه تهران و در مقطع کارشناسی ارشد و به روش پيمايشي، روش بررسي ميداني و با استفاده از تكنيك مصاحبه حضوري مستقيم انجام گرفته است. دارای پرسشنامه. 159 صفحه WORD.  

موضوع مشاركت و چگونگي آن تحقق آن گر چه ريشه در تاريخ ديرينه ي ملت ها دارد و جوانب مختلف مسائل اقتصادي ، اجتماعي و سياسي كشورها در طول تاريخ بر اساس مشاركت هاي  مردمي استوار بوده است ليكن اين مفهوم امروزه اهميتي دوچندان يافته است و همواره به عنوان ضرورت تاريخي در عرصه هاي گوناگون مورد بحث بسياري از انديشمندان و برنامه ريزان و دست اندر كاران در زمينه ي مسائل اقتصادي ، اجتماعي ، و سياسي قرار گرفته است به گونه اي كه محور اساسي توسعه را مشاركت مي دانند

مسأله مشاركت روستاييان در برنامه هاي توسعه روستايي موضوعي است كه نقطه آغاز آن به دهه هاي 1970 و 1980 برمي گردد . رشد و گسترش راهبرد هاي توسعه مبتني بر رشد اقتصادي و صنعتي شدن كشورهاي مغرب زمين و اتخاذ چنين استراتژي در بسياري از كشور هاي جهان سوم موجب شد تا پيامد هاي منفي مانند مهاجرت ، جابجايي شديد جمعيتي ، افزايش شكاف بين مناطق شهري و روستايي و غيره حادث شود . در نتيجه بسياري از كشور ها و تئوريسين هاي توسعه در صدد بر آمدند تا نسبت به رهيافت هاي اتخاذ شده ، تجديد نظر نمايند و تلاش هايي صورت گرفت تا كساني كه در نتيجه اين فرايند توسعه و برنامه ريزي ( از بالا به پايين ) ضروري شده بودنددر جهت اراده ملي متشكل شوند . از اين رو موضوع مشاركت روستاييان و مكانيزم هاي جلب و به كارگيري آن ها در برنامه هاي توسعه روستايي مورد توجه واقع گرديدو مفهوم جديدي از از توسعه با عنوان توسعه مشاركتي وارد ادبيات توسعه گرديد (حامد مقدم ،1373 : 288 ) .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 12,200 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
GERAYESH-B-M-ROSTAEIAN_433326_4884.zip1.4 MB