آرمان جامعه شناسی

ارائه کتاب, مقاله, پرسشنامه, پروپوزال, پایان نامه,انجام سفارشهای تایپ, ترجمه و,,,

اطلاعیه فروشگاه

با سلام. جهت هرگونه سوال و پیشنهاد با ایمیل زیر در تماس باشد. با تشکر. socioarman@gmail.com

پایان نامه چالش‏ها و تكنيك‌هاي مقابله در ارتباطات انساني: مطالعه موردي زوج‏هاي بين فرهنگي

پایان نامه چالش‏ها و تكنيك‌هاي مقابله در ارتباطات انساني: مطالعه موردي زوج‏هاي بين فرهنگي

این پایان نامه در دانشگاه تهران در مقطعه کارشناسی ارشد و به روش کمی و کیفی انجام گرفته است. به همراه پرسشنامه. 173 صفحه. نوع فایل: WORD , PDF.   

ارتباط را مي‌توان شكلي از كنش متقابل دانست كه از طريق انتقال نمادها صورت مي‌گيرد، نمادها ممكن است اشاره‌اي، تصويري، تجسمي و يا لفظي باشد كه به منزله محرك رفتار عمل مي‏كنند (مك برايد؛ 225 :1375). اين برداشت از مفهوم ارتباطات بسيار قديمي و وسيع است و شامل جنگ، مهاجرت و انتقال فناوري نيز مي‌شود.

اما در اين پايان‏نامه مفهوم ارتباطات بين‌فرهنگي كه مفهوم جديدتري است و از دهه 1950 مطرح شده و گسترش يافته موردنظر است كه به دانشي بين‏رشته‌اي تبديل شده است. به لحاظ مفهومي، ارتباطات بين‌فرهنگي عبارت است از هر نوع اطلاعات مبادله شده ميان شخص پيام‌گير و منبع انتقال‌دهنده پيام كه ويژگي‏هاي متفاوتي از فرهنگ دريافت‌كننده پيام را دارد. منبع چنين پيامي مي‏تواند فرآيند ارتباط شخصي يا شكل ديگري از ارتباط رسانه‏اي باشد. منظور از اطلاعات فرهنگي در اينجا ارزش‌ها، باورها، هنجارها، رفتارها، كالاها و اطلاعات يا اخبار مي‌باشد. ارتباط بين‌فرهنگي در كلي‏ترين سطح مفهومي زماني رخ مي‌دهد كه عضوي از يك فرهنگ، پيامي را براي عضوي از فرهنگ ديگر ارسال مي‏كند (سماور؛ 98 :1379). البته اين ارتباط سطوح مختلفي همچون روابط فرد با فرد، فرد با فرهنگ ملي، فرهنگ‌هاي درون يك جامعه، فرهنگ‌هاي ملي در جوامع مختلف با همديگر دارد (همان)، كه در اين ميان قصد من در اين پايان‌نامه مطالعه ارتباطات بين‌فرهنگي از نوع رابطه فرد با فرد و آن هم در ازدواج‌هاي بين‌فرهنگي است.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 12,200 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ERTEBATAT-BEINE-FAHANGI_437567_3630.zip1 MB