آرمان جامعه شناسی

ارائه کتاب, مقاله, پرسشنامه, پروپوزال, پایان نامه,انجام سفارشهای تایپ, ترجمه و,,,

اطلاعیه فروشگاه

با سلام. جهت هرگونه سوال و پیشنهاد با ایمیل زیر در تماس باشد. با تشکر. socioarman@gmail.com

پایان نامه بررسي مشكلات اجتماعي سالمندان

پایان نامه بررسي مشكلات اجتماعي سالمندان

این پایان نامه در دانشگاه تهران و در مقطع کارشناسی ارشد و به روش کمی  انجام گرفته است. دارای 136 صفحه WORD.  به همراه پرسشنامه.    

سالمندي به عنوان يک پديده زيستي که در کليه ادوار تاريخي وجود داشته، واقعيتي است که در گذرگاه رشد طبيعي با سرنوشت آدمي عجين شده، چندانکه ضرورتي اجتناب‌ناپذير محسوب مي‌شود. امروزه برخلاف ادوار گذشته سالمندان به موجب رشد علوم و پيشرفت تکنولوژي، اعمال روشهاي درماني ، تغذيه مناسب و بهداشت نه تنها از موهبت طولاني شدن عمر برخوردار شده‌اند بلکه از شرايط و کيفيت بهتر زندگي نيز بهره‌مند مي‌باشند و به گفته سووي جامعه‌شناس اروپايي «يکي از پديده‌هاي زمان ما که جاي کمترين مقابله در آن وجود دارد، پيشرفت آن به طريق مطمئن صورت مي‌گيرد، به راحتي مي‌توان آن را در آينده پيش‌بيني کرد و شايد بيشترين عواقب را در خود پنهان دارد، امر سالمند شدن جمعيت است.» (سيمون، دوبوار ،1365 ص 27).

سالمندي به عنوان فرايند زيستي عمر انساني با ويژگيهاي تحليل قواي جسماني و روحي، افراد را در آسيب‌پذيرترين اقشار جامعه جاي مي‌دهد.

 "به نظر باست و فايفر(Basset, FP- eiffer ) کساني که بيش از 65 سال دارند ، در حالت انزواي اجتماعي به سر مي برند و اين حالت به آنها اجازه نمي دهد که با ديگران ارتباط نزديک و صميمي داشته باشند. تحقيقات نشان مي دهد بين فراواني تماس هاي اجتماعي و احساس رضايت از زندگي ارتباط وجود دارد. بنابراين بهترين راه براي حل مشکل سالمندان ، ارائه خدمات اجتماعي رفاهي، به ويژه پيش بيني و در نظر گرفتن تدابيري جهت برقراري تماس هاي اجتماعي است. در ممالک رو به توسعه و جهان سوم، يعني کشورهايي که تامين اجتماعي مستمر وجود ندارد يا در حد ضعيفي است، مردم وقتي سالمند به حساب مي آيند که باز نشسته مي شوند، در حالي که هنوز توانايي فعاليت دارندوسالمند شدن جمعيت در اين گونه جوامع مسايل عديده اي پيش روي سياست گذاران قرار مي دهد ." (مجموعه مقالات سالمندي ، 1379 ، ص 111 )


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,200 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
SALMANDAN_441017_9597.zip340k