آرمان جامعه شناسی

ارائه کتاب, مقاله, پرسشنامه, پروپوزال, پایان نامه,انجام سفارشهای تایپ, ترجمه و,,,

اطلاعیه فروشگاه

با سلام. جهت هرگونه سوال و پیشنهاد با ایمیل زیر در تماس باشد. با تشکر. socioarman@gmail.com

پایان نامه نقش اعتماد اجتماعی در میزان کارایی شوراهای اسلامی

پایان نامه نقش اعتماد اجتماعی در میزان کارایی شوراهای اسلامی

این پایان نامه در دانشگاه تهران و در مقطع ارشد به روش کمی و کیفی انجام گرفته است. دارای 193 صفحه به همراه پرسشنامه.  نوع فایل: PDF , WORD.           

مطابق اصل يك  صدم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران ، براي پيشبرد سريع برنامه هاي اجتماعي ، اقتصادي ، عمراني ، بهداشتي ، فرهنگي ، آموزشي و ساير امور رفاهي از طريق همكاري مردم با توجه به مقتضيات محلي ، اداره امور هر روستا ، بخش ، شهر ، شهرستان ، با نظارت شوراي ده ، بخش ، شهر ، شهرستان يا استان صورت مي گيرد كه اعضاي آن را مردم همان محل انتخاب     مي كنند.

شكل گيري شوراهاي اسلامي شهري و روستايي يكي از تحولات مهم تاريخ معاصر ايران را رقم زد ، زيرا از يك سو راه اندازي شوراها از ابتداي انقلاب اسلامي همواره يكي از آرمانها  و آمال مهم مردم بوده است و از سوي ديگر ، ربط مستقيم وظايف شوراها با زندگي تك تك افراد و تاثير آن در نهادمند ساختن مشاركت اجتماعي و سياسي مردم و دخالت آنها در سرنوشت خود ، جايگاه برجسته اي را در مجموعه جريانهاي اجتماعي به شوراها مي بخشد   ( خوش فر،1382 : 294 ) . شوراهاي روستايي نيز به گونه اي كه در قوانين مصوبه ودر شرح وظايف آنها آمده است كليه امور مربوط به توسعه روستايي و توسعه كشاورزي را ناظر بوده و نقش زيادي را از اين جهت عهده دار مي باشند . همچنان كه حسين عمادي معتقد است كه اجراي برنامه توسعه روستايي از سوي نهادهاي انقلاب اسلامي و سازمانهاي دولتي با رويكرد جلب مشاركت مردم و استفاده از توان و ظرفيت روستاييان و آمادگي خود روستاييان براي جبران عقب ماندگي روستاها و فضاي عمومي سالهاي اوليه پيروزي انقلاب اسلامي ، ذهنيتها را معطوف به تشكيل شوراهاي اسلامي روستايي براي اجراي برنامه هاي توسعه روستايي نمود و اميدهايي را جهت دستيابي به موفقيتهاي بزرگ در سطح روستا به وجود آورد. ( عمادي ، 1382 : 3 ) .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 13,200 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
SHORAYE-ROSTA_453082_5834.zip1.5 MB