آرمان جامعه شناسی

ارائه کتاب, مقاله, پرسشنامه, پروپوزال, پایان نامه,انجام سفارشهای تایپ, ترجمه و,,,

اطلاعیه فروشگاه

با سلام. جهت هرگونه سوال و پیشنهاد با ایمیل زیر در تماس باشد. با تشکر. socioarman@gmail.com

پایان نامه بررسي انسان‌شناسانه پديده كودكان كار خيابان

پایان نامه بررسي انسان‌شناسانه پديده كودكان كار خيابان

این پایان نامه در دانشگاه تهران و در مقطع ارشد به روش کیفی و میدانی انجام گرفته است. به همراه متن مصاحبه. تعداد صفحات: 159. نوع فایل: WORD.          

حركت سريع جوامع از شكل سنتي به مدرن به اختلاط و تعارض بين فرهنگ‌هاي سنتي و مدرن منجر مي‌شود. به عبارت ديگر رشد سريع جمعيت، جريان سريع صنعتي شدن و ايجاد جريان‌ سريع گسترش شهرنشيني كه موجب مجاورت فرهنگ‌هاي سنتي و مدرن گرديده، تضاد و تناقض‌ را در جامعه شهري پديد مي‌آورد. از سوي ديگر نظام سرمايه‌داري و بازار رقابت جهاني زمينه بسياري از آسيب‌ها و نابساماني‌هاي اجتماعي مشابه را در كشورها و فرهنگ‌هاي مختلف ايجاد مي‌كند. اين مسائل كه از سويي جهانشمول بوده و از سوي ديگر بنابر ويژگي‌هاي فرهنگ‌ها و جوامع مختلف داراي ابعاد متفاوتي هستند، مورد توجه جدي انديشمندان اجتماعي و از جمله انسان‌شناسان قرار گرفته‌اند. 

مهاجرت‌هاي بي‌رويه‌اي كه با هدف بهبود شرايط زندگي و به دست آوردن موقعيت مناسب براي تحصيل و اشتغال انجام مي‌شوند، پس از اشباع جامعه مقصد، سبب افزايش بي‌كاري (2002,Brown:)، فقر و تضعيف موقعيت مهاجران، به خصوص در صورت مهاجرت از كشورهاي پيرامون به مركز، مي‌شود. همچنين اين گونه مهاجرت‌ها داراي تاثيرات منفي از جمله ايجاد اختلال در شبكه‌هاي امنيت اجتماعي است (2002,Brown ) كه به ايجاد بحران در ميان گروه‌هاي آسيب‌پذيرتر اجتماعي دامن مي‌زند. بدين ترتيب فقر شهري به يكي از ثابت‌ترين عناصر شهرهاي جديد تبديل مي‌شود كه در گذشته كمتر به صورت گسترده و نهادينه شده، در شهرهاي پيش‌صنعتي به چشم مي‌خورد، زيرا اين شهرها اصولا مركز نخبگان بود و گروه‌هاي فقير صرفا در خارج از آن‌ها زندگي مي‌كردند (فكوهي؛1383).


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 13,200 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
KODAKANE-KAR_463616_5757.zip2.7 MB