آرمان جامعه شناسی

ارائه کتاب, مقاله, پرسشنامه, پروپوزال, پایان نامه,انجام سفارشهای تایپ, ترجمه و,,,

اطلاعیه فروشگاه

با سلام. جهت هرگونه سوال و پیشنهاد با ایمیل زیر در تماس باشد. با تشکر. socioarman@gmail.com

پایان نامه بررسی ازدواج زودهنگام زنان در ایران

پایان نامه بررسی ازدواج زودهنگام زنان در ایران

این پایان نامه در دانشگاه تهران و در مقطع کارشناسی ارشد و به روش کمی و تحلیل ثانویه انجام گرفته است.دارای 113 صفحه word.            

مقدمه

تولد، ازدواج و مرگ سه واقعه مهم زندگی انسانهاست. در بین وقایع یاد شده تنها مقوله ازدواج انتخابی است. ازدواج در تمام طول تاریخ جزء حقوق قانونی افراد بوده در حالیکه بسیاری از دختران و پسران از حق انتخاب در زمینه ازدواج برخوردار نبوده و مجبور می‌شوند که در سنین پایین ازدواج کنند. گرچه آنها ممکن است در مراسم ازدواج رضایت خود را اعلام کنند ولی به خاطر سن و سال کم عملاً درک درستی از ازدواج نداشته و موافقت آنها ناشی از شرایط پیرامونی است.

    ازدواج زودهنگام[1] عبارتست از هر ازدواجی که درسنین زیر 18سالگی صورت گرفته، در صورتیکه دختر از نظرجسمی، فیزیولوژیکی و روانی برای ازدواج و فرزندآوری آماده نیست(UNFPA,2006:6). در حال حاضر اگرچه بیشتر  دختران در سنین بالا ازدواج می‌کنند، ولی در بسیاری از مناطق ازدواج زودهنگام رایج است. بطورکلی، 20 تا50 درصد از زنان در کشورهای در حال توسعه (بخصوص در صحرای جنوب آفریقا و جنوب آسیا) در سنین زیر 18سال ازدواج می‌کنند (Singh & Samara, 1996). طبق بررسیهای یونیسف در سال 2004 میلادی، تخمین زده شده که در دهه آینده در کشورهای در حال توسعه بیش از 100 میلیون دختر زیر18 سال ازدواج خواهند کرد. بیشترین شیوع ازدواج زودهنگام به ترتیب در کشورهای جنوب آسیا (48 درصد از دخترانی که درسنین 24-20 سال قراردارنددر سنین زیر18سال ازدواج کرده‌‌اند)، آفریقا (42درصد) و آمریکای لاتین و کارائیب (29درصد) می‌باشد. در خاورمیانه ازدواج زودهنگام درکشورهای یمن و فلسطین شایع است. در حال حاضر حدود نیمی‌‌از دختران زیر18سال در این کشورها ازدواج کرده‌‌اند (UNFPA, 2006: 9-10).

 

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 13,200 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
EZD-ZOD-HENGAME-ZANAN_499605_2400.zip216.6k