آرمان جامعه شناسی

ارائه کتاب, مقاله, پرسشنامه, پروپوزال, پایان نامه,انجام سفارشهای تایپ, ترجمه و,,,

اطلاعیه فروشگاه

با سلام. جهت هرگونه سوال و پیشنهاد با ایمیل زیر در تماس باشد. با تشکر. socioarman@gmail.com

پایان نامه بررسي عوامل يادگيري اجتماعي رفتارديني

پایان نامه بررسي عوامل يادگيري اجتماعي رفتارديني

این پایان نامه در دانشگاه تهران و در مقطع کارشناسی ارشد و به روش کمی انجام گرفته است. دارای 248 صفحه به همراه پرسشنامه. نوع فایل:WORD.     

اهميت دين در تأمين سعادت بشر مي باشد که در ايجاد محيط مناسب در جهت نيل به سعادت هم براي سازگاري جامعه با افراد و ايجاد عدالت اجتماعي دستوراتي داده و هم در انطباق روحيه هريک از افراد با مصالح عالي اجتماعي تلاش نموده، به طوريکه بدون اعتقاد به خدا چشم پوشي از منافع شخصي هيچ منطق موجهي ندارد( مطهري، 1382: 158).

انسان بدون دين نمي تواند زندگي کند. ريشه همه ارزشها و هنجارها را بايد در دين جستجوکرد. اديان نظامي از باورها و اعتقادات را براي زندگي انسانها ايجاد مي کنند که انسانها سعي مي کنند اعمال خود را در قالب دين خود تنظيم کنند. از اين رو به رفتار انسان جهت مي دهند و انسانها نمي توانند بدلخواه خود هرکاري را انجام دهند. در هر دين خط قرمزهايي وجود دارد که در آن جامعه کارکرد دارند.

در اين تحقيق منظور از دين، اسلام است که يک دين وحياني است. از آنجا که دين اسلام مشتمل بر يک سلسله اعمال و قواعد تنظيم رفتار اجتماعي و فردي است؛ و دستورات دين اسلام  براي   افراد مي تواند زندگي سالم  و دور از رنج و گرفتاري به ارمغان آورد که در نهايت  افراد سالم و با نشاط ؛  جامعه اي  سالم و انساني خواهند داشت. از ديدگاه قرآن کريم، ايمان و عمل صالح بشر، تأثير بسزايي در زندگي انسان دارد؛ يعني اگر انسان به صلاح و سداد گرايش پيدا کند، نظام دنيا هم از جهت تأمين سلامت و دفع بلا و فراوني و نعمت براي او صالح خواهد شد و همچنين کفر  و اعمال زشت بشر در نظام هستي بسيار مؤثر است؛ يعني اگر انسان به طرف گناه و معصيت کشانده شود، ظلم فساد و بدبختي و سلب امنيت در جامعه رواج پيدا مي کند.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 14,200 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
YADGIRIE-RAFTARE-DINI_499693_4881.zip1.2 MB