آرمان جامعه شناسی

ارائه کتاب, مقاله, پرسشنامه, پروپوزال, پایان نامه,انجام سفارشهای تایپ, ترجمه و,,,

اطلاعیه فروشگاه

با سلام. جهت هرگونه سوال و پیشنهاد با ایمیل زیر در تماس باشد. با تشکر. socioarman@gmail.com

تحقیق بررسی نقش برنامه های ماهواره ای خارج از کشور، در تغيير رفتارهای اجتماعی جوانان شهر تهران (با تاکید بر مُدگرایی)

تحقیق بررسی نقش برنامه های ماهواره ای خارج از کشور، در تغيير رفتارهای اجتماعی جوانان شهر تهران (با تاکید بر مُدگرایی)

این طرح دارای 180 صفحه می باشد. نوع فایل: WORD.          

چکيده :

 امروزه ماهواره به عنوان يكي از رسانه ها و ابزارهاي اصلي انتقال و گسترش ارزشهاي فرهنگي و اجتماعي ، در رفتارهای اجتماعی جوانان ،داراي نقش مهمي است .

پژوهشگر در اين تحقيق کوشيده است تا به بررسی نقش ماهواره به طور خاص به عنوان يك رسانه جهاني، پرنفوذ و پر مخاطب، در شكل دادن به رفتارهاي اجتماعي جوانان شهر تهران و به ويژه تاثیرپذیری جوانان از ماهواره در انتخاب مد و تغییر رفتارهای اجتماعی آنهابپردازد .

براي انجام اين پژوهش از روش پيمايشي (survey) استفاده شده است .

نمونه اين تحقيق، عبارت است از تعداد 384 نفر از جوانان 18 تا 28 ساله ساکن مناطق 22گانه شهر تهران كه از ماهواره استفاده کرده اند و به روش نمونه گيری خوشه اي چند مرحله ای از مناطق 22 گانه شهر تهران، انتخاب شده اند .

ابزار اصلي جمع آوري اطلاعات در اين تحقيق، پرسشنامه بوده است.

از طريق تجزيه و تحليل داده هاي آماري و توصيف و نيز استنباط داده ها با استفاده از آزمونهای آماري کای اسکوئر و دی سامرز ، نتايج قابل توجه زير به دست آمده است  :

- بشترين زمينه استفاده جوانان شهر تهران از ماهواره،زمینه  " تفريح و سرگرمی" می باشد .

- مهمترين الگوهای اخذ مد, در ميان جوانان شهرتهران در اين تحقيق به ترتيب عبارتند از : 1) سليقه شخصی، 2) دوستان و همسالان، 3) ماهواره، 4) تلويزيون ايران،   5) خانواده،  6) اينترنت،   7) شخصيت های علمی و فرهنگی، 8) بازيگران و هنرمندان، 9) ورزشکاران، 10) مطبوعات داخلی، 11) مطبوعات خارجی و 12)  ساير .

- بين جنس وميزان تأثيرپذيري از ماهواره در انتخاب مُد در ميان جوانان شهر تهران ، رابطه معنی داری وجود دارد ، به اين ترتيب كه زنان در انتخاب مُد، بيش از مردان از ماهواره تأثير مي پذيرند.

- بين جنس و نوع تأثيرپذيري از ماهواره رابطه معنی داری وجود دارد . به اين ترتيب كه زنان بيش از مردان ماهواره را باعث ايجاد تغير مطلوب در رفتار اجتماعي مي دانند.

- بين دو متغير تحصيلات و وميزان تأثيرپذيري از ماهواره در انتخاب مُد ،رابطه معنی داری وجود ندارد.

- بين دو متغير طبقه اجتماعی وميزان تأثيرپذيري از ماهواره درانتخاب مُد رابطه معنی داری وجود ندارد.

- بين ميزان استفادة روزانه جوانان شهر تهران از ماهواره وميزان تأثيرپذيري از ماهواره در انتخاب مُد ، رابطه معنی داری وجود ندارد .

- بين دو متغير تحصيلات وميزان تأثيرپذيري از ماهواره در تغيير رفتارهاي اجتماعی، رابطه معنی داری وجود دارد. به اين ترتيب، پاسخگويانی كه داراي تحصيلات بالاتري هستند ، بيشتر استفاده از ماهواره را باعث ايجاد تغيير مطلوب در رفتار اجتماعي مي دانند. 

- بين متغيرهای ميزان استفادة روزانه از ماهواره وتغييردر رفتار اجتماعی ، رابطه معنی داری وجود ندارد.

- بين دو متغير ميزان تأثيرپذيري از ماهواره در انتخاب مُد وميزان تأثيرپذيري از ماهواره در تغيير رفتارهاي اجتماعی ،تفاوت معنی داری وجود دارد . به اين ترتيب ،جوانانی که در انتخاب مُد،تأثير پذيري پايين تری از ماهواره دارند، به نسبت جوانانی كه در انتخاب مُد تأثيرپذيري بالاتري از ماهواره دارند،ماهواره را باعث ايجاد تغييرات مطلوب در رفتار اجتماعي شان مي دانند. 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,700 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
MAHVARE-V-MODGERAEI_509124_8568.zip285.4k