آرمان جامعه شناسی

ارائه کتاب, مقاله, پرسشنامه, پروپوزال, پایان نامه,انجام سفارشهای تایپ, ترجمه و,,,

اطلاعیه فروشگاه

با سلام. جهت هرگونه سوال و پیشنهاد با ایمیل زیر در تماس باشد. با تشکر. socioarman@gmail.com

مطالعة ساختار شناسانة روايت در مجموعه داستان «يكي بود و يكي نبود»

مطالعة ساختار شناسانة روايت در مجموعه داستان «يكي بود و يكي نبود»

این تحقیق دارای 59 صفحه می باشد. نوع فایل: word.         

تحقيق حاضر قصد دارد به مطالعة ساختار شناسانة روايت در مجموعه داستان «يكي بود و يكي نبود»، نوشتة سيد محمد علي جمالزاده، بپردازد. جمالزاده، پدر داستان‌نويسي معاصر ايران محسوب مي‌شود و مجموعه، تأثير بسياري بر شكل‌گيري و گسترش داستان كوتاه‌نويسي به شيوة غربي داشت ومطالعة آن، چه از خطر تأثير پذيري از داستان‌هاي كهن ايران، چه منظوم و چه منشور، و چه از نظر اثرگذاري بر آثار داستاني پس از خود مفيد است اين نكته كه نخستين داستان‌هاي كوتاه فارسي، چگونه روايت شده‌اند، ما را در درك بهتر ادبيات داستاني معاصر ياري مي‌كند.

تحقيق حاضر به نه فصل تقسيم شده است. فصل اول به بررسي و نقد نظريات روايت شناسانة معروف پرداخته است. انديشه‌هاي كساني مثل ارسطو، كلودلوي استروس و فردنيان دوسوسور و كارهاي روايت شناساني مثل ولاديميرپروپ و ميك بال در اين فصل معرفي شده‌اند.

فصل دوم به بررسي مجموعه داستان «يكي بود و يكي نبود» و نقد آن اختصاص يافته است و در آن سعي شده است اين كتاب با نگاهي ساختار گرايانه و نه صرفاً مفهومي، بررسي شود كلياتي دربارة روايت و ساختار آن در داستان‌هاي مجموعه نيز آورده شده است.

از فصل سوم تا فصل هشتم كه مهم‌ترين بخش تحقيق محسوب مي‌شود، به بررسي داستان‌هاي مجموعة «يكي بود و يكي نبود»، از ديدگاه روايت شناسي ساختار گرايانه اختصاص دارد. اين مجموعه حاوي شش داستان كوتاه به نام‌هاي «فارسي شكر است»، «رجل سياسي»، «دوستي خاله خرسه»، «درد دل ملا قربانعلي»، «بيله ديگ بيله چقندر» و «ويلان‌الدوله» است اين داستان‌ها هر كدام در فصلي جداگانه مورد بررسي قرار گرفته‌اند.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,200 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
DASTAN_510707_6307.zip74.1k