آرمان جامعه شناسی

ارائه کتاب, مقاله, پرسشنامه, پروپوزال, پایان نامه,انجام سفارشهای تایپ, ترجمه و,,,

اطلاعیه فروشگاه

با سلام. جهت هرگونه سوال و پیشنهاد با ایمیل زیر در تماس باشد. با تشکر. socioarman@gmail.com

تحقیق بررسی نقش سرمايه اجتماعي متجلي در نهادهای مشارکتی (شورای اسلامی) در فرایند توسعه محلي+پرسشنامه

تحقیق بررسی نقش سرمايه اجتماعي متجلي در نهادهای مشارکتی (شورای اسلامی) در فرایند توسعه محلي+پرسشنامه

این پایان نامه در مقطع کارشناسی و به روش کمی انجام گرفته است. به همراه پرسشنامه. تعداد صفحات:147. نوع فایل: word.       

مقدمه

مفهوم سرمایه اجتماعی و آثار آن بر فرایند توسعه در سالهای اخیر به شدت مورد توجه جوامع علمی قرار گرفته است. تقویت سرمایه اجتماعی راه درمانی است برای مشکلات و مسایل اجتماعی. نوع ديدگاه برخي از دست­ اندرکاران توسعه که معتقدند: مشکل توسعه روستايي در ايران نبود يا کمبود سرمايه فيزيکي اقتصادي است و موانع ديگر بسيار کم اهميت هستند. دیگر از اعتبار بالایی برخوردار نیست. امروزه سرمایه اجتماعی نقشی بسیار مهمتر از سرمایه فیزیکی و انسانی در جوامع ایفا می­کند. ارزشها، هنجارها، روابط اجتماعی و شبکه­های روابط جمعی انسجام بخش میان انسانها و سازمانها است. عالمان اجتماعی بر این باورند که در غیاب سرمایه اجتماعی سایر سرمایه­ها اثر بخشی مطلوب خود را از دست می­دهند و بدون سرمایه اجتماعی پیمودن راههای توسعه و تکامل فرهنگی و اقتصادی ناهموار و دشوار است.

اگر شوراهای اسلامی را به عنوان بستری برای مشارکت و شبکه­ای برای ابراز آن و تجلی اعتماد بدانیم، خود گونه­ای مطلوب از سرمایه اجتماعی است که با توجه به نزدیکتر بودن با عرصه در صورت مهیا بودن شرایط عمل از کارآیی بسیار بالایی در فرایند توسعه برخوردار خواهد بود.

اين پژوهش با اين ديدگاه وارد مطالعه شده است که: بايد در توسعه روستايي و عوامل مؤثر بر آن به ابعاد اجتماعي و رواني سرمايه اجتماعي توسعه توجه بیشتری صورت گیرد. در این تحقیق به جاي عوامل گسترده مؤثر بر توسعه روستايي، بر سرمایه اجتماعی به عنوان عواملی مؤثر بر نحوه عملکرد شورای اسلامی در توسعه محلی توجه شده است.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 12,200 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
SARMAYE-SHORA_512335_7672.zip1.3 MB