آرمان جامعه شناسی

ارائه کتاب, مقاله, پرسشنامه, پروپوزال, پایان نامه,انجام سفارشهای تایپ, ترجمه و,,,

اطلاعیه فروشگاه

با سلام. جهت هرگونه سوال و پیشنهاد با ایمیل زیر در تماس باشد. با تشکر. socioarman@gmail.com

تحقیق بررسي و توصيف علمي تأثير شاخصهاي رفاهي بر موفقيت تحصيلي

تحقیق بررسي و توصيف علمي تأثير شاخصهاي رفاهي بر موفقيت تحصيلي

این تحقیق به روش کمی انجام شده و دارای 205 صفحه می باشد. نوع فایل: word.   

مقدمه

اكثر اقتصاددانان در اين امر توافق دارند كه آنچه در نهايت خصوصيت و روند توسعه اقتصادي و اجتماعي كشور را تعيين مي كند « منابع انساني » آن كشور است و نه سرمايه و منابع مادي آن. براي مثال پروفسور هاربيسون معتقد است كه: « منابع انساني پايه اصلي ثروت ملتها را تشكيل مي دهد .سرمايه و منابع طبيعي عوامل تبعي توليدند، در حاليكه انسانها عوامل فعالي هستند كه سرمايه ها را متراكم مي سازند، از منابع طبيعي بهره برداري مي كنند، سازمانهاي اجتماعي، اقتصادي و سياسي را مي سازند و توسعه ملي را به جلوه مي برند . به وضوح, ‌كشوري كه نتواند مهارتها و دانش مردمش را توسعه دهد و از آن در اقتصاد ملي به نحوي موثر بهره برداري كند, قادر نيست هيچ چيز ديگري را توسعه بخشد (به نقل از تودارو 1364: 473)».

منابع انساني ياد شده بايد روندي را طي كنند تا بتوانند به نيروي خلاق و فعال در جامعه به ويژه در محيط هاي علمي , پژوهشي و صنعتي تبديل شوند. يکي از  از مهمترين روند يا فرايند آنهاست که از طريق نهادهاو موسسات آموزش وتعليم اعمال مي شوند  دوراني كه مي تواند بر اين روند تاثير گذار باشد مقطع متوسطه مي باشد. مقطع متوسطه پيوند دهنده دانش آموزان اين مقطع به تحصيلان آكادميك و دانشگاههاست. بديهي است كه اگر در اين دوره دانش آموز نتواند موفق ظاهر شود به احتمال زياد از موفقيتهاي تحصيلي و شغلي پيشرو باز خواهد ماند. عوامل مختلف اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي، سياسي و جمعيتي مي تواند بر اين موفقيت تحصيلي دانش آموز مؤثر واقع شود.

در جامعه ما نخستين مرحله از مسئوليت تأمين رفاه اجتماعي به عهده خانواده است و اعضاي خانواده با احساس مسئوليت متقابل و با روابط عاطفي و خويشاوندي كه دارند نسبت به همديگر احساس وظيفه مي كنند و در بروز مسائل و مشكلات مختلف يار و ياور يكديگر هستند( زاهدي اصل 1381: 28). در چهارچوب نظام تأمين اجتماعي در جامعه ما، شکل سنتي خانواده هنوز نقش مهمي را داراست.  در اين پژوهش هدف، بررسي تأثير رفاه خانواده برموفقيت تحصيلي دانش آموزان دختر مقطع متوسطه است. در راستاي اين هدف، سعي بر اين است تا مهمترين شاخصهاي رفاهي خانواده از جمله بهداشت، مسكن، شغل والدين، تحصيلات والدين، درآمد خانواده، امنيت و آرامش خاطر دانش آموزان و... مورد بررسي قرار گرفته و تأثيرشان بر موفقيت تحصيلي سنجيده شود. موفقيت تحصيلي دانش آموزان نيز از روي معدل نمرات درسي پايه اول و دوم سنجيده شود. از آنجائيكه سؤالهاي امتحاني اكثر دروس به صورت هماهنگ بوسيله منطقه طرح ريزي و اجرا مي شود، لذا اين متغير از اعتبار بالايي برخوردار مي باشد.

اين تحقيق شامل ... فصل مي باشد. در فصل اول به طرح مسئله، اهميت و ضرورت و اهداف تحقيق مي پردازيم. در فصل دوم پيشينه، واكاوي نظري و چارچوب نظري مطرح ميشود. فصل سوم روش تحقيق و فصل چهارم شامل تجزيه و تحليل اطلاعات مي باشد.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 12,200 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
REFAH-V-MOVAFAGIATE-TAHSILI_512576_8383.zip335.1k