آرمان جامعه شناسی

ارائه کتاب, مقاله, پرسشنامه, پروپوزال, پایان نامه,انجام سفارشهای تایپ, ترجمه و,,,

اطلاعیه فروشگاه

با سلام. جهت هرگونه سوال و پیشنهاد با ایمیل زیر در تماس باشد. با تشکر. socioarman@gmail.com

تحقیق پيامد هاي اجتماعي –فرهنگي ناباروري زنان مطالعه موردي تهران

تحقیق پيامد هاي اجتماعي –فرهنگي  ناباروري زنان مطالعه موردي تهران

این تحقیق دارای 148 صفحه می باشد. نوع فایل:word.     

بيان مسأله

فرزندآوري در بسياري از فرهنگها به عنوان يكي از كاركردهاي خانواده و ناباروري يك امر ناخوشايندي محسوب مي شود. اگر چه باروري تحت عنوان قدرت و توان فرزند آوري بيان مي‌شود، ناباروري تعريف جهاني مشخصي ندارد و در فرهنگ‌هاي مختلف تعابير مختلفي از آن مي‌شود.

در بعضي از فرهنگ‌ها ناباروري به معني «ناتواني براي داشتن تعداد بچه‌هايي كه فرهنگ آن جامعه به آنها ديكته مي‌كند و در مناطق ديگر به معني نداشتن فرزند پسر مي‌باشد» (ايونز[1]،2004: 5).

 ناباروري از نظر پزشكي عبارتست از«بارور نشدن يك زوج پس از يكسال تماس جنسي منظم بدون استفاده از روشهاي پيشگيري از بارداري» (لاننفلد[2] و ديگران، 2004: 318؛ لارسن[3]، 2000: 285).

ناباروري به دو صورت اوليه و ثانويه مي‌باشد. الف) ناباروري اوليه اصطلاحي است در مورد كساني كه اصلاً حامله نشده‌اند. ب) ناباروري ثانويه در مورد كساني به كار مي‌رود كه قبلاً باروري را چه به صورت سقط و چه داشتن فرزند تجربه كرده‌اند، اما مجدداً باردار نشده‌اند.

ناباروري ثانويه مي تواند عموماً نتيجه عفونت‌هاي ناشي از زايمان و سقط جنين و تا حدي انتقال بيماريهاي مقاربتي باشد. به طور كلي از هر ده زوج، يك زوج ناباروري اوليه يا ثانويه را تجربه مي‌ كنند. اكثريت اين افراد در كشورهاي در حال توسعه زندگي مي‌كنند (سازمان بهداشت جهاني، 2003). ناباروري به مقدار زيادي از شرايط و وضعيت افراد و سبك زندگي آنها تأثير مي‌پذيرد. در بعضي كشورها مانند آفريقاي مركزي و جنوبي كه به قطب ناباروري معروف هستند بيش از يك سوم از افراد جامعه قادر نيستند كه بعد از يك سال تلاش منظم، باردار شوند در اين كشورها اين ميزان از 5% تا 30% در كشورهاي آفريقايي در نوسان است (لارسن، 1994: 285؛ اريكسن[4]، برانت[5]، 1996: 220-209؛ ايونز، 2004: 6).


[1] Evens, E.M.

[2] Lunenfeld, B.

[3] Lursen, U.

[4] Ericksen, K.

[5] Brunett, T.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 9,200 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
NABARVARI-ZANAN_513442_8881.zip175.9k