آرمان جامعه شناسی

ارائه کتاب, مقاله, پرسشنامه, پروپوزال, پایان نامه,انجام سفارشهای تایپ, ترجمه و,,,

اطلاعیه فروشگاه

با سلام. جهت هرگونه سوال و پیشنهاد با ایمیل زیر در تماس باشد. با تشکر. socioarman@gmail.com

پروژه بررسی عوامل موثر بر باروری با تأکید برنقش توسعه

پروژه بررسی عوامل موثر بر باروری با تأکید برنقش توسعه

این تحقیق دارای 98 صفحه می باشد. نوع فایل: word. این تحقیق به روش کمی انجام شده است.    

  درشرایط کنونی به علت ارتقاء وضعیت بهداشتی وکاهش مرگ ومیر براثر بیماریهای واگیر،جمعیت کشور به سرعت رو به افزایش است ولی رشد منابع غذایی،اقتصادی،فرهنگی و... متناسب با رشد جمعیت نمی باشد،لذا باروری به عنوان مهمترین عامل ازدیاد جمعیت نقش بنیادی را ایفا می کند و با توجه به اینکه باروری تابعی ازعوامل اجتماعی-اقتصادی وفرهنگی می باشد اگربتوانیم ارتباط معنی داری بین بعضی از این عوامل و باروری بیابیم،می توان با اعمال نفوذ بر این عوامل چه به صورت مستقیم ویا غیر مستقیم تاثیر آنها را به صورت مطلوب ودلخواه تغییر داده واز این راه آنها را کنترل نماییم. لذا می توان با توسل به آنها در کشور اقدام نمود.

      باروری عامل بیولوژیک وتداوم نسل هاست هرجمعیتی از طریق فرآیندهای باروری انسان،بازسازی می کند. جایگزینی یک گروه از طریق باروری فرآیند پیچیده ای است که گذشته از محدودیت های فیزیکی باروری انسان،عوامل اقتصادی، اجتماعی،فرهنگی،سیاسی و جمعیت شناختی نیز نقش مهمی در تعیین سطوح وتفاوت های باروری دارند.(جهانفر،34:1386)

      ساخت سنی هر جمعیتی اساسا تحت تاثیر باروری شکل می گیرد. امروزه تغییرات کاهنده در سطح باروری در کنار ثبات نسبی مرگ ومیر در سطوح پایین سبب شده است تا آهنگ کاهش رشد جمعیت به کندی گراید. باتوجه تفاوت میان باروری و مرگ میر از منظر سیاست گذاری های دولت، پدیده ی باروری نقش اهمیت بیشتری در تغییرات جمعیت در آینده خواهد داشت وباروری ایران در آینده به تصمیم گیری های بستگی دارد که توسط نسل کنونی ونسل های آتی گرفته خواهد شد(عباسی شوازی ،132:2002)


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 9,200 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
BARVARI-ABADAN_518944_3890.zip101.1k